Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
West End Mens 3rd Grade 12 16 Feb 19
23 Feb 19
Prospect
4/71  T Wilson 3/34
v Port Adelaide
105 B Singh 25  N Brice 7/26
Broadview Oval 
West End Mens 4th Grade 16 16 Feb 19 Port Adelaide
7/141 AJ Wellington 41 SL Harrison 28  
def Prospect
139  H Day 5/7 B Mason 2/25
E.P. Nazar Reserve (Oval 1 - Turf) 
West End Mens 1st Grade 12 16 Feb 19
23 Feb 19
Prospect
5/226 BJ Turley 48 S Miller 47 KG Scrimegour 38 H Brennan 31 C Cook 30 L Blunden 25*  AG Dilley 3/41 RJ CARTER 2/48
v Port Adelaide
Prospect Oval 
West End Mens 2nd Grade 12 16 Feb 19
23 Feb 19
Port Adelaide
5/57 SW Dalgleish 39*  L Cluse 2/3
v Prospect
180 I Boylan 39 M Patel 39 P Wasiewicz 25  R Hussey 3/38 CD Webber 3/40 B Fulton 2/29 T Badman 2/39
Port Adelaide Reserve (Main Oval) 
West End One Day Cup 6 1 Dec 18 Prospect
312  
def by Adelaide
3/343(cc)  
Prospect Oval 
West End Twenty20 Cup 6 18 Jan 19 Woodville
7/148 M Stiddard 49* HJ Nielsen 31 MD FUSS 28  K Suthar 3/31 BJ Turley 2/19 J Darley 2/24
def Prospect
7/147(cc) BJ Turley 60 EB Callan 29  CJ McInerney 2/15 TD Andrews 2/28
Woodville Oval 
Under 16 Red 10 16 Feb 19
23 Feb 19
Prospect
v East Torrens
Cane Reserve 
Under 16 White 10 16 Feb 19
23 Feb 19
East Torrens
169 V Sehgal 60 A Dhillon 33 FC Scrimgeour 30  
v Prospect
4/21  A Dhillon 3/14
Rostrevor College (Little Memorial Oval) 
Under 14 Red 10 16 Feb 19
23 Feb 19
Prospect
3/264(dec) ET Milner 84 O Ellicott 63 W James 53* B Klingbiel 50  
v East Torrens
0/14  
Park 2 (Park 2 - Oval #1) 
West End Mens 2nd Grade Twenty20 3 12 Jan 19 Adelaide
8/139(cc) W Otto 28 T Miller 26 JM Takos 25  L Blunden 3/34
def by Prospect
3/193(cc) EB Callan 89 NF Lopez 45 S Eranga 33*  J Steer 2/45
Glandore Oval 
West End Mens 3rd Grade Twenty20 3 12 Jan 19 Prospect
9/137(cc)  G Heliotis 4/30 DS Herriot 2/25
def by Adelaide
7/162(cc) B Sutton 28 G Heliotis 26  
Prospect Oval 
Under 14 White 10 16 Feb 19
23 Feb 19
East Torrens
v Prospect
Victoria Park Sports Fields (Victoria Park Sports Fields - Oval #2) 
West End Mens 4th Grade Twenty20 3 12 Jan 19 Adelaide
7/159(cc) H Strunk 68 L Faccini 26  L Laverty 2/16
def Prospect
106 I Wani 29 ZB Caldwell 26  B Roberts 3/25 J McPhee 2/11 Y Senthilkumar 2/15
Glandore Oval 
Under 16 Red Twenty20 3 12 Jan 19 Prospect
7/86(cc)  J Barnes 2/10 C Heesemans 2/13
def by Adelaide
5/120(cc) JA Raphael 28  D Rawat 2/17
Cane Reserve 
Under 16 White Twenty20 3 12 Jan 19 Prospect
9/92(cc) O Torgal 26  S Strawbridge 2/9 S Milewski 2/17
def by Adelaide
103 M Swain 40  J Singh 2/12 O Pledge 2/27
Cane Reserve 
Under 14 Red Twenty20 3 12 Jan 19 Adelaide
5/112(cc) T Gill 39* J Reichelt 30  
def Prospect
8/61(cc)  T Koukourou 2/6
West Beach Playing Fields (Oval 4) 
Under 14 White Twenty20 SF 19 Jan 19 Glenelg
3/87(cc) HW Fiebig 39 J George 27  
def Prospect
5/68(cc)  
Adelaide High School (Oval 4) 
Ray Sutton Shield 5 4 Nov 18 Northern Districts
7/122(cc) H Schiller 54*  J Payne 3/15
def Prospect
92 ET Milner 30  W Kinlock 3/10 C Reeves 2/8 RN Dimasi 2/9
The Paddocks (Oval 1 - Turf) 
Under 17 Shield 5 14 Jan 19 Port Adelaide
5/106 J Wadia 34  
def Prospect
7/102(cc) J Barnett 29  J Wadia 2/14
Port Adelaide Reserve (Main Oval) 
Statewide Super Womens 2nd Grade Twenty20 9 2 Dec 18 Prospect
1/97 A Petherick 37* M Smith 30  
def Kensington
6/96(cc)  
Prospect Oval 
Under 12 Shield - Conference 1 GF 20 Dec 18 Tea Tree Gully
6/187(cc) M LeRay 61* L Scott 44 LA Edmunds 33  
def Prospect
85 A Favretto 36  L Costello 2/10 LA Edmunds 2/11
Park 25 (Oval 2) 
Statewide Super Womens 2nd Grade 5 17 Feb 19 Sturt
9/82(cc)  D Reid 3/12 M Docking 2/7 K Kranz 2/13 H Westwood 2/21
def by Prospect
3/85(cc) D Reid 49  
Unley Oval